Skal du søke innholdskonsesjon til DAB-radio? Søknaden kan du nå levere på Min side hos Medietilsynet.
For å sende radio på DAB trengs en innholdskonsesjon. Dette gjelder for både riksdekkende radio og lokalradio. Før du kan søke konsesjon må du inngå en avtale med aktøren som driver senderanlegget du ønsker å sende på.
Nå kan dette gjøres enkelt via Min side hos Medietilsynet:
https://www.medietilsynet.no/skjemaer/kringkasting/soke-dab-konsesjon/
Her legger du også ved bekreftelse på inngått transmisjonsavtale med senderanleggskonsesjonæren. Slik bekreftelse må følge med søknaden for at Medietilsynet skal kunne tildele konsesjon.
Dersom du allerede har en Min side-bruker fordi du for eksempel har konsesjon fra før eller har søkt om tilskudd til lokale lyd- og bildemedier, trenger du ikke å opprette en ny bruker. Dersom det er en annen kontaktperson som skal søke ny konsesjon enn den selskapet har benyttet tidligere, må det registreres en ny bruker.
Ledige lokalregioner på DAB
Oppdatert per 19.05.2022
Region nummer | Navn på lokalregion | Kanal | Status |
29 | NAMDALEN | 6A | Ledig |
30 | HELGELAND | 6B | Ledig |