Hvilke muligheter gir den nye mobilteknologien for distribusjon av radio? Det er et av spørsmålene du får svar på under årets landsmøte i Trondheim i mars.
Hvordan skal radio møte fremtiden og hva betyr innføringen av 5G?
Det er overskriften for en av sesjonene under Norsk lokalradioforbunds landsmøte og landskonferanse i midten av mars.
Måten vi bruker medier på, endrer seg. Publikum benytter i økende grad personlige enheter som PC-er, smarttelefoner, nettbrett og Internett for å konsumere medietjenester.
Lineær radiolytting holder seg fremdeles relativt stabilt, men on-demand-tjenester øker i popularitet og konkurransen fra nye plattformer eskalerer høyt tempo.
Hvordan skal radio tilpasse seg disse endringene? Når innhenter fremtiden lineær radio på FM og DAB og hvilke muligheter gir 5G for radiodistribusjon?
Sesjon ved Bjarne André Myklebust, distribusjonssjef i NRK. Denne sesjonen er satt opp torsdag 10. mars kl. 11.45
Før dette kan du møte Hege Iren Frantzen, redaktør for mediemangfold og samarbeid i NRK. Hennes budskap er at NRK ønsker tettere samarbeid med lokalradio.
Landsmøtet i Norsk Lokalradioforbund avvikles 10 til 13 mars 2022 på Clarion Hotel i Trondheim.
OBS: Arrangementet er flyttet til nytt og større hotell.