Denne uka møtes hele radiobransjen i Oslo for Radiodager og Prix Radio. Det er ventet en god del deltagere fra lokalradio og Norsk lokalradioforbund er en av arrangørene gjennom foreningen Radiodager.
Radiodager 2023 foregår torsdag 19.10 og fredag 20.10. Det hele avsluttes med utdelingen av Årets radiopriser på Prix Radio fredag kveld. Det hele skjer på Meet Ullevål stadion.
Torsdag kl. 11 er det åpent for registrering og kl. 12 braker det løs med NRKs analysesjef Kristian Tolonen som kan avsløre hvordan tallene ser ut for radiobransjen.
Deretter blir det den tradisjonelle radiolederdebatten i plenum. Deltakere er Aslak Sommerfelt Skretting (styreleder i Norsk Lokalradioforbund), Cathinka Rondan (radiosjef i NRK), Lina Tandberg (leder i Norsk Podkastforening), Kenneth Andresen (radiosjef i P4-gruppen) og Kristoffer Vangen (programdirektør Bauer Media). Ordstyrer er Espen Aas (NRK)
Etter dette blir det to parallelle løp. I den ene salen kan man høre Andriy Taranov som er styremedlem i ukrainske Suspilne Ukraine og kommer til Radiodager for fortelle om hvordan krigen påvirker arbeidsforholdene, engasjementet hos ansatte og innholdet på lufta.
I den andre salen kan man høre Svein Tore Bergestuens foredrag om intervjuteknikk. Etter dette foredraget kan du løfte spørsmålene du stiller til et helt nytt nivå.
Kort om programmet videre: Fetisha + 1, Sport er best på radio, Joachim Førsund: Lyden av en historie og om musikkradio som flyter.
Torsdag kveld er det den tradisjonelle quizen og omvisning på Ullevål stadion.
Fredagen starter med et smell og det aller første på programmet er Bruk av kunstig intelligens i fremtidens radio. Det er bare et av mange spennende punkter på programmet denne dagen.
Her kan du se hele programmet på Radiodager
Når fagdelen av konferansen er over er det klart for Prix Radio. Dette er en årlig prisutdeling og bransjefest for alle som jobber med radio og podkast i Norge. Norges offisielle lydpriser verdsetter de beste radio- og podkastproduksjonene i året som gikk.
Det er ikke lenger mulig å melde seg på til hverken konferansen eller prisutdelingen, men har du meldt deg på og ikke kan komme så vennligst si fra, slik at folk på venteliste kan få bli med.