Etter at regnskapet for 2023 ble lagt fram var daglig leder i Radio Tønsberg, Geir Friberg, klar på at noe måtte gjøres. Regnskapet for 2024 viser at man har klart å snu skuta, i hvert fall nesten.
Radio Tønsberg AS gikk med 822 000 kroner i underskudd i 2023 med en omsetning på bare 1,8 millioner kroner. Det siste var en rekordlav omsetning for selskapet. Da var Friberg i et intervju klar på at inntjeningen måtte opp.
Regnskapet for 2024 viser et underskudd på bare 28 000 kroner, så det er helt tydelig at noe har skjedd, selv om omsetningen har igjen falt til 1,4 millioner kroner.
Ser man nærmere på regnskapet er det blant annet kuttet i lønnskostnader. Geir Steiner Friberg forteller til Tønsberg Blad at man har nedbemannet med en person i bedriften. I tillegg drar man veksler på søsterbedriften Radio Grenland, både redaksjonelt og på markedssiden.
– Vi bytter på ressursene med Radio Grenland. Sammen gjør vi hverandre gode, sier Friberg.
Nå ser daglig leder positivt på fremtiden og regner med å få et greit resultat i 2025:
– Det kan fort komme til å gå mot 1,8 til 2,0 millioner i omsetning, sier Friberg til avisa og forteller at de opplever fin vekst i markedet.
Lokalradioen i Vestfold har nylig flyttet inn i nye lokaler på Kilen i Tønsberg etter å ha holdt til i Andebuveien på Sem i over 20 år. De fikk blant annet hjelp av teknisk rådgiver i Norsk Lokalradioforbund, eivind Engberg.
– Denne flyttingen har vi også forventninger til. Større og mer moderne lokaler bidrar til ytterligere redaksjonelle muligheter, sier radiosjefen til Tønsbergs Blad.
Radio Tønsberg AS er heleid av selskapet Jærradiogruppen AS.




