Fra Prix Radio-utdelingen i 2019 (Foto: Tor Erik Schrøder)
Radionyheter

Her er bidragene som er videre i Prix Radio

Lokalradiojuryen har plukket ut de beste bidragene fra lokalradio som skal konkurrere mot NRK, P4-gruppen, Bauer og uavhengige aktører. Juryen har valgt å sende videre 56 bidrag fra lokalradio i Norsk Lokalradioforbunds nominasjonsprosess.

– Det produseres så mye bra lokalradio og det er en glede å se at så mange har funnet fram gullet og levert det inn til årets Prix Radio, sier Heidi Røneid, Norsk Lokalradios representant i hovedjuryen.

Juryer, bestående av personer fra hele lokalradiobransjen, har lyttet til det beste som har blitt sendt på lokalradio det siste året og har plukket ut hvilke bidrag som skal representere Norsk Lokalradioforbund i den gjeve konkurransen.

– Det er en stor ære og et tegn på meget god kvalitet å representere Norsk lokalradioforbund i Prix Radio og jeg vil gratulere alle stasjonene og enkeltpersonene som har blitt plukket ut. Dere fortjener å være stolte og jeg håper dere vil bruke dette i markedsføring og skryte av dere selv på lufta og på nett, sier Røneid.

Bidragene sendes nå videre til hovedjuryen i Prix Radio, hvor de skal konkurrere mot bidrag fra NRK, P4-gruppen, Bauer og uavhengige aktører. Hovedjuryen lytter og juryerer til de sitter igjen med fem bidrag i hver kategori. Disse blir så lyttet til av juryer fra hele bransjen før vinneren kåret under Prix Radio fredag 30. oktober.

– Årets Prix Radio blir en digital prisutdeling, så jeg oppfordrer kan nominerte, kollegaer og andre i lokalradiobransjen til se på showet og heie hverandre fram fra der man er, sier Røneid.

Også Radiodager-konferansen vil bli gjennomført digitalt i år. Arrangørene har ikke offentliggjort hvor og hvordan man kan se konferansen og showet, men så snart dette er klart vil informasjonen publiseres på lokalradio.no.

Dette er lokalradiojuryen
Årets lokalradiojury har bestått av:

  • Heidi Røneid, Norsk Lokalradioforbund
  • Jill Bottolfsen, Radio Metro
  • Stian Viken, 1FM
  • Kaja Glenne Lund, radiOrakel
  • Stian Elverum, Nea radio
  • Endre Juel Lundgren, Radioassistant
  • Rita Stavn, Radio Hallingdal
  • Thomas Mølstad, HamarRadioen
  • Tarjei Elias Valle Kvamme, studentradioen i Bergen
  • Stine Spjelkavik, Radio Nova
  • Margrethe Tveit, Radio 3,16
  • Petter Lavern, Radio 5000 Bergen
  • Tor Andersen, Ordentlig Radio
Disse bidragene er videre fra lokalradio
01. Årets radiokanal

  • Nea Radio

02. Årets lokalradio:

  • Radio 102
  • Studentradioen i Bergen
  • Radio Nova
  • 1FM Molde
  • Nea Radio

03. Årets podkast

  • Potter-generasjonen, Studentradioen i Bergen
  • RøverRadion, RøverRadion
  • Rytme, Radio 3,16

04. Årets Programleder, musikkdrevet radio

  • Tor Hammerø, Tor de Jazz, Ordentlig Radio
  • Andreas Salbu og Vegard Lindtveit, Piggtråd, Studentradioen i Bergen
  • Thorbjørn Birkeland, Feelgood med Thorbjørn , Radio 102

05. Årets Progamleder, verbaldrevet radio

  • Eivind Kallevik, Thor Magnar Thorsen og Helge Bertelsen, Din morgen, Radio 102
  • Ingrid Årdal, Ordskiftet, Studentradioen i Bergen
  • Martin og Kristian, RøverRadion

06. Årets morgenshow

  • Frokostshowet med Stian og Hanne, 1FM Molde
  • MetroMorgen, Radio Metro
  • Trønderfrokost, Nea Radio

07. Årets radioprogram

  • Kaffepausen, Sørlandsradioen
  • Følelser bak murene, RøverRadion, RøverRadion
  • Ettermiddag, Radio 3,16

08. Årets nyhets-, sports eller aktualitetsprogram

  • Radiotjenesten, Radio Nova
  • Lytt på Nytt, Ordentlig Radio
  • Offside, Studentradioen i Bergen

09. Årets lokale radioprogram

  • Kan innsatte stemme, RøverRadion
  • Frokostshowet med Stian og Hanne, 1FM Molde
  • På høylys dag, Radio 102
  • Pronomenrevolusjonen, Radio Nova
  • Floka, Nea Radio

10. Årets musikkradioprogram

  • Feelgood med Thorbjørn, Radio 102
  • Piggtråd, Studentradioen i Bergen
  • Visehjørnet, Ordentlig Radio

11. Årets nyhetsbulletin

  • 102 nyheter, Radio 102
  • Nyheter, Sørlandsradioen
  • Lokale nyheter, 1FM Molde

12. Årets direktesending/hendelsesdekning

  • Festivalradioen 2019, 1FM Molde

13. Årets Promo

  • Treningskamp mot Ålesund, 1FM Molde
  • God Morgen, Radio 3,16

14. Årets Lyddesign

  • Fortiden Demrer, Studentradioen i Bergen
  • Påskekrim 2019, RøverRadion

15. Årets intervju

  • Intervju Skeisvoll Hereid, Radio 102
  • Depresjon og isolasjon, RøverRadion
  • Intervju med Julian Lysvik, Ordskifte, Studentradioen i Bergen

16. Årets innslag

  • Røverenquete, RøverRadion
  • Valg og Wienerbrød, Radio 3,16
  • Sommerpatruljen, Nea Radio

17. Årets humorinnslag

  • Intervjuet koster penger, 1FM Molde
  • Orderudlåten, Studentradioen i Bergen
  • Røvertabbe Christian, RøverRadion

18. Årets podkastprogramleder(e)

  • Guro Wågan, Kristian Ophaug Dahl og Maria Gunnarsdotter Svedal, Potter-generasjonen, Studentradioen i Bergen
  • Marius Granli Solly, RøverRadion

19. Årets underholdningspodkast

  • God Morgen med Thomas og Harald, Studentradioen i Bergen

20. Årets faktabaserte podkast

  • Er alle tatere kriminelle, RøverRadion
  • Historiefortelleren, Nea Radio

21. Årets Talent

  • Markus Rønne Malmo, Studentradioen i Bergen
  • Tito, RøverRadion
  • Johannes Grindheim Ølfernes, Radio Metro

22. Publikumsprisen

Kommer senere

23. Hederspris

Avgjøres av hovedjuryen uten nominerte

Om forfatteren

blank

Pål Lomeland

Pål Lomeland er daglig leder i Norsk lokalradioforbund. Han er utdannet journalist ved Mediehøgskolen Gimlekollen i Kristiansand, og har hatt sitt virke innenfor radiobransjen siden 1991.

Legg til kommentar

Klikk her for å legge igjen en kommentar