Det er allerede nå mulig å melde seg på til den store internasjonale radiokonferansen Radiodays Europe 2017. De frister med Super Early Bird-pris for de som er tidlig ute.
Radiodays Europe er blitt verdens største radiokonferanse og den neste går av stabelen i Amsterdam 19-21. mars 2017. Programkomiteen er allerede godt i gang med å planlegge hva innholdet skal bli.
Det er også åpent for registering og Radiodays Europe frister med en såkalt Super Early Bird-pris som er enda rimeligere enn Early Bird-prisen. For å få denne prisen på 525 euro + mva må man melde seg på før 30. november i år.
Det er også flere forskjellige pakkeløsninger, slik at dette ikke er den eneste prisen som er aktuell
Programkomiteen, som du ser på bildet over, hadde sine første møter allerede i forrige måned. Den består av 35 representanter for radiobransjen i hele Europa. Norsk representant er Tone Donald fra NRK.
Etter å ha sett på tilbakemeldingene fra årets konferanse i Paris vil man i årene som kommer blant annet å ha fokus på færre repetisjoner, altså ikke ha de samme foredragsholderne hvert år og hvordan få det til å bli enda mer radio-følelse over hele konferansen.
Det faktiske innholdet vil bli presentert utover høsten og vinteren, men målet er 120 foredragsholdere i totalt 55 sesjoner, i tillegg til rundt 60 utstillere.
Et tips fra lokalradio.no er å bestille hotell tidlig, Amsterdam er en generellt dyr hotellby, men akkurat nå ser det ut som man kan få seg rom til en ålreit pris i mars.